JĘZYK ANGIELSKI

KONKURSY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2014/15

SERDECZNIE ZAPRASZAMY! 

W roku szkolnym 2014/2015 proponujemy udział w różnego rodzaju konkursach, zarówno szkolnych, jak i okręgowych oraz ogólnopolskich. Osoby chętne do wzięcia udziału w przedstawionych poniżej konkursach SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

KONKURSY MIĘDZYSZKOLNE

 

1. XXXIX Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego

XXXIX OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 


Opiekunowie konkursu: Grażyna Krasoń, Dorota Lewandowska

Niestety, w tym roku prace naszych uczniów z etapu szkolnego nie zakwalifikowały sie do etapu okręgowego. Zapraszamy do udziału w Olimpiadzie w przyszłym roku szkolnym!

Najbardziej prestiżowy konkurs języka angielskiego w Polsce. Konkurencja jest bardzo duża, ale znalezienie się w finale oznacza zdobycie indeksu Filologii angielskiej, Amerykanistyki, Lingwistyki stosowanej i wielu innych pokrewnych kierunków na dowolnej uczelni w Polsce.

Strona główna Olimpiady

 Testy z poprzednich Olimpiad Języka Angielskiego.


2. IV POMORSKI FESTIWAL PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

"Music & Fun"

Opiekun konkursu: Katarzyna Stefanowicz

Konkurs odbył się 6 czerwca 2015 roku, tym razem tematem przewodnim była muzyka filmowa.

Konkurs odbywał się w czterech kategoriach:
- szkoły podstawowe
- gimnazjalne
- ponadgimnazjalne
- OPEN

Uczestniczką reprezentującą naszą szkołę była Jagoda Konopczyńska z klasy IIc.

 

3.  II Edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego SPOTLIGHT ON THE USA 

Konkurs odbył się 27 marca 2015 w III LO w Sopocie.


Opiekun konkursu: Kamila Demska

Ernest Zuchowski i Jakub Kozian rozwiązywali indywidualnie test wiedzy z historii, geografii i kultury Stanów Zjednoczonych, a potem wygłosili prezentację na temat “New York – the city that never sleeps”. W konkursie brały udział szkoły z Trójmiasta i okolic.

 

4. V edycja konkursu YPEF "Młodzież w Lasach Europy" – eliminacje krajowe

Opiekun konkursu: Kamila Demska

Ten etap odbył się 26.03.2015 -  uczniowie przygotowywali się do konkursu poprzez czytanie materiałów anglojęzycznych o lasach w poszczególnych krajach Europy, a potem w grupach 3-osobowych rozwiązywali test sprawdzający ich wiedzę w tym zakresie. Uczniowie nie zakwalifikowali się do następnego etapu, ale planują przystąpić do konkursu w przyszłym roku.

Zuzanna Wojtczak, Ie

Aleksandra Gładka, Ie

Karolina Zdziebło, Ie

Paula Waraczewska, Ie

Agnieszka Zabrocka, Ie

Aleksandra Siluta, Ie

Dominik Madej, Id

Krzysztof Świątek, Ie

Adam Trędowicz, Ie

5. Konkurs Juvenes Translatores 2015

Opiekun konkursu: Grażyna Krasoń

Dyrekcja Generalna ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej (DG ds. Tłumaczeń Pisemnych) zorganizowała konkurs tłumaczeniowy dla szkół na terenie Unii Europejskiej. Liczba szkół z danego państwa członkowskiego, które mogą wziąć udział w konkursie, jest z góry określona. Jest ona równa liczbie miejsc w Parlamencie Europejskim przypadających na dane państwo zgodnie z traktatem lizbońskim(skład Parlamentu Europejskiego w 2015 r.). X Liceum Ogólnokształcące w Gdyni jest jedną z 51 szkół z całej Polski, które zostały zakwalifikowane do konkursu.

W konkursie wzięło udział 5 uczniów klas II. Niestety nie pojedziemy tym razem do Brukseli :)

 

KONKURSY SZKOLNE


1. Szkolny Międzyprzedmiotowy Konkurs

Mathematical Competition

Opiekunowie: Grażyna Krasoń, Adam Gzela

Konkurs jest skierowany do uczniów klas II i III, którzy pragną wykazać się umiejętnościami matematycznymi w języku angielskim!

Wyniki konkursu w zakładce MATEMATYKA.

2. Szkolny Konkurs na artykuł w języku angielskim.

 'Famous Faces and their Places'

Konkurs skierowany był do wszystkich osób z zacięciem dziennikarskim lub literackim, które sprawnie władają językiem Szekspira!

Opiekunowie konkursu: Grażyna Krasoń i Katarzyna Stefanowicz

W konkursie wzięło udział 35 osób, które ciekawie przedstawiły sylwetki znanych i wybitnych Polaków.

Chciałybyśmy poinformować, iż spośród wielu sprawdzonych przez nas prac I miejsce zajęła Magdalena Brzeska z klasy ID oraz Joanna Nowicka z klasy IIIB. Wyróżnienie otrzymał Alan Balewski z klasy IIB.

Regulamin konkursu:

  1. W konkursie mogą brać udział uczniowie X Liceum Ogólnokształcącego
  2. Konkurs polega na napisaniu artykułu do gazetki szkolnej przedstawiającego słynnego Polaka lub Polkę (zakres 200-250 słów). Należy umieścić zdjęcie, rysunek lub karykaturę tej postaci oraz niebanalny opis jej życia i dokonań 

3.      Artykuł powinien być napisany zgodnie z zasadami tworzenia tej formypisemnej obowiązującymi na egzaminie maturalnym na poziomie rozszerzonym (szczegóły w aktualnym informatorze maturalnym:    

 http://www.cke.edu.pl/files/file/Matura-2015/Informatory-2015/Jezyk-angielski.pdf)

  1. Artykuł należy dostarczyć Organizatorom w formie wydruku w formacie A4 do 20.02.2015
  1. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w pod koniec lutego 2015.
  2. Dla wszystkich uczestników konkursu, którzy napiszą artykuł zgodniez regulaminem, przewidziano oceny z aktywności ( oceny bardzo dobrz wagą 2 oraz punkty z zachowania zgodnie ze Statutem Szkoły).
  1. Zwycięzca konkursu otrzyma również nagrodę książkową.


SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU WE WSZYSTKICH KONKURSACH!

The English Team :) 

 

Dodatkowe informacje

  • n2.jpg
  • nn1.jpg